ubezpiecz swój sprzęt

Wyjazd na narty – ubezpiecz swój sprzęt

Wszyscy narciarze z niecierpliwością czekają na zimę. To czas, w którym można spakować narty, wyjechać w góry i oddać się białemu szaleństwu. Jednak do wyjazdu należy się odpowiednio przygotować. I nie chodzi tu jedynie o narty i strój narciarski. Bardzo ważne jest również odpowiednie ubezpieczenie. To skuteczna ochrona swojego zdrowia, a także sprzętu narciarskiego w razie kradzieży bądź uszkodzenia wskutek zdarzeń losowych. Warto zatem wiedzieć, czym charakteryzują się tego typu ubezpieczenia i dlaczego warto korzystać z ubezpieczenia nart.

Wyjazd na narty – ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenia turystyczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Powodem, dla którego tak wiele osób korzysta z tego typu polisy, jest ochrona zdrowia swojego i członków rodziny. Podczas wycieczki w góry czy jazdy na nartach niestety zawsze liczyć trzeba się z ewentualnym wypadkiem. Dlatego tak istotne jest, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Jednak korzystając z ubezpieczenia turystycznego, warto pomyśleć także o dodatkowym ubezpieczeniu sprzętu sportowego. Mowa tu choćby o nartach czy desce snowboardowej. Sprzęt sportowy bowiem również narażony jest na uszkodzenie wskutek zdarzeń losowych lub kradzież. Firmy ubezpieczeniowe wychodzą zatem swoim klientom naprzeciw i oferują ochronę w przypadku uszkodzenia wskutek zdarzeń losowych sprzętu narciarskiego lub jego kradzieży.

Sprawdź także dlaczego warto wykupić ubezpieczenie narciarskie na: https://www.aviva.pl/blog-porady/podroz/2019/ubezpieczenie-narciarskie-10-argumentow/

Ubezpieczenie sprzętu sportowego – kiedy Ci się przyda?

Co dokładnie obejmuje ubezpieczenie sprzętu narciarskiego? Po pierwsze, zapewnia ochronę w przypadku kiedy sprzęt narciarski został skradziony. Mowa tu o sytuacjach, kiedy pozostawiło się sprzęt narciarski np. w przechowalni, a potem okazało się, że „zniknął”.

Po drugie, polisa zapewnia ubezpieczenie sprzętu narciarskiego w przypadku jego uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia wskutek zdarzeń losowych. Może się tak zdarzyć choćby w przypadku, kiedy powierza się sprzęt do transportu wybranemu przewoźnikowi, który nie zachował odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

Po trzecie, ubezpieczenie zapewnia ochronę w przypadku uszkodzenia sprzętu podczas jego użytkowania, jeśli miało to związek z nieszczęśliwym wypadkiem, któremu uległeś podczas jazdy.

Ubezpieczenie nart

Wypłata odszkodowania z ubezpieczenia sprzętu narciarskiego

Jeśli przydarzy Ci się któraś w wyżej wymienionych sytuacji, firma ubezpieczeniowa wypłaci Ci stosowane odszkodowanie. Aby uzyskać odszkodowanie, należy zgłosić szkodę ubezpieczycielowi, u którego wykupiłeś polisę. Jeśli doszło do uszkodzenia sprzętu narciarskiego, ubezpieczyciel może zaproponować Ci pokrycie kosztów jego naprawy.

Jeśli jednak sprzęt uszkodzony został na tyle, że jego naprawa nie jest już możliwa, wówczas firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie w kwocie odpowiadającej udokumentowanej wartości zniszczenia tego sprzętu, pomniejszonej o stopień zużycia i nie wyższej jednak niż wybrana przez Ciebie podczas zakupu polisy suma ubezpieczenia sprzętu sportowego. Tak samo jest w przypadku kradzieży sprzętu sportowego. Wysokość odszkodowania zawsze określona jest w umowie. Jak widać, ubezpieczenie nart i pozostałego sprzętu niesie ze sobą bardzo wiele korzyści.

Umowa z ubezpieczycielem przed wyjazdem w góry

Decydując się na ubezpieczenie nart i pozostałego sprzętu narciarskiego, zawsze trzeba zwrócić uwagę na konkretne zapisy umowy. Wszystko po to, aby ubezpieczenie obejmowało wszystkie te aspekty, na których nam zależy. Przykładowo, warto sprawdzić, czy ubezpieczenie obejmuje cały ekwipunek, czy tylko jego część. Innymi słowy, czy ubezpieczone są tylko narty i kijki, czy także strój narciarski i kask. Jeśli posiadasz kosztowny sprzęt, lepiej jest wykupić nieco droższą polisę, ale w zamian zapewnić sobie szerszą ochronę.