Co musisz wiedzieć przed wyjazdem do Egiptu?

Co musisz wiedzieć przed wyjazdem do Egiptu?

Egipt jest jedną z popularniejszych destynacji turystycznych. Dla wielu osób możliwość wyjazdu do tego kraju jest życiową przygodą i marzeniem, do którego uparcie dążą. Przede wszystkim kusi on niesamowitymi, autentycznymi budowlami z czasów starożytności, które są popularne wśród turystów na całym świecie.

Podróżników pociąga także kultura oraz kuchnia tego regionu. Podróżując do Egiptu, niejako podróżujemy w czasie. Może się wydawać, że wycieczka w te strony nie jest niczym oryginalnym, a jednak trzeba się do niej odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na kwestie formalne, których należy dopilnować, aby wjechać do Egiptu i go zwiedzić.

Czy do Egiptu potrzebny jest paszport?

Paszport jest tutaj absolutnie obowiązkowy, czego można się domyślić choćby ze względu na fakt, że Egipt nie znajduje się w Europie.

Dodatkowo musimy pamiętać, że przy wjeździe do Egiptu istnieje jeszcze jedno obostrzenie: paszport musi być ważny jeszcze przez minimum pół roku. Zatem nawet jeśli posiadamy już paszport, to znając termin wyjazdu, należy sprawdzić jego datę ważności.

Obok paszportu potrzebnym dokumentem jest też wiza. Można ją zakupić przez Internet oraz w specjalnym banku na lotnisku, a jeśli wybraliśmy się na wakacje z biurem podróży – można ją kupić przy stoisku tego biura już na lotnisku. Cena takiej wizy nie jest na całe szczęście porażająca: za wizę jednokrotną zapłacimy 25 USD.

Oba dokumenty są absolutnie obowiązkowe. 

Ubezpieczenie podróżne

Wyjazd do Egiptu – bezpieczeństwo przede wszystkim 

Ze względu na położenie geograficzne Egiptu oraz stereotypy związane z jego kulturą wiele osób zastanawia się, czy podróżowanie do tego miejsca jest bezpieczne.

Będąc już na miejscu, na pewno należy zachować ostrożność, podobnie jak w jakimkolwiek innym kraju. Unikajmy spacerów wieczorami, nie oddalajmy się samemu od dzielnic turystycznych.

Wyjeżdżając w tak egzotyczną podróż, konieczne jest ubezpieczenie turystyczne, które na wielu płaszczyznach może zabezpieczyć nasze wakacje w Egipcie. Bezpieczeństwo możemy sobie zapewnić choćby w kwestiach medycznych – koszty leczenia w tym kraju mogą okazać się naprawdę wysokie, zwłaszcza jeśli niezbędny będzie transport medyczny i pobyt w szpitalu.

Zastanawiając się, jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać, zawsze sprawdzajmy zakres ochrony. W przypadku ubezpieczenia turystycznego upewnijmy się, czy w ramach polisy będziemy mieć zagwarantowany transport powrotny do kraju w razie ciężkiej choroby. Możemy też zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenia, które zwiększą nasz komfort podczas podróży. Może to być ubezpieczenie bagażu czy ubezpieczenie zapewniające nam pomoc w opiece nad dziećmi w momencie, kiedy ulegniemy jakiemuś urazowi lub wypadkowi. Ubezpieczenie turystyczne z assistance może też obejmować pomoc tłumacza – to bardzo ważne i pomocne rozwiązanie dla osób, które nie znają języka obowiązującego w kraju.