ubezpieczenie bagażu podróżnego

Ubezpieczenie bagażu podróżnego – czy warto?

Wybierając się na wymarzone wakacje lub ferie zimowe, warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia bagażu podróżnego. Dzięki takiemu ubezpieczeniu na urlop można wybrać się ze spokojną głową. Zapobiegnie się w ten sposób niepotrzebnemu stresowi oraz stratom finansowym. Bagaż można stracić w najmniej oczekiwanych okolicznościach, np. na lotnisku, w porcie, w hotelu. Najczęściej takie sytuacje mają miejsce podczas podróży samolotem, chociaż zdarzają się też przy przejazdach autokarowych, kiedy to przewoźnik niewłaściwie posortuje przewożone bagaże.

Ubezpieczenie bagażu podróżnego – jakie korzyści za sobą niesie?

Ubezpieczenie bagażu podróżnego to szereg rozmaitych korzyści, wśród których należy wyróżnić przede wszystkim:

  • możliwość ubiegania się o odszkodowanie,
  • ochronę bagażu na wypadek zniszczenia oraz kradzieży,
  • większy komfort psychiczny podczas zagranicznych podróży.

Na ubezpieczenie bagażu warto zdecydować się każdorazowo wyjeżdżając na urlop lub do pracy za granicą, ale zwłaszcza wtedy, gdy wiezie się ze sobą cenne przedmioty, np. laptop, tablet. Jeśli korzystamy z transportu lotniczego, szczególnie wartowykupić ubezpieczenie bagażu, aby po przylocie na wyznaczone lotnisko nie mieć niemiłej niespodzianki w postaci braku bagażu. Takie sytuacje miały i będą mieć miejsce, ponieważ  linie lotnicze nigdy nie będą w stanie zadbać w stu procentach o bezpieczeństwo bagaży swoich pasażerów. Posiadając ubezpieczenie, można ubiegać się o odszkodowanie za utracony bagaż, które może sięgać nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od wybranej sumy ubezpieczenia Uzyska się także zwrot kosztów poniesionych na zakup artykułów pierwszej potrzeby, jeśli nasz bagaż będzie opóźniony  i będzie trzeba oczekiwać na niego na lotnisku lub też na dworcu autobusowym przez bardzo długie godziny.

Planujesz podróż?

Możliwość wykupienia ubezpieczenia indywidualnego lub grupowego

Podróżując samodzielnie lub z rodziną czy paczką znajomych, zainteresowani powinni zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia indywidualnego. Takie ubezpieczenie jest dostępne również dla mniejszych grup – np. do 10 osób.  Ubezpieczenia wykupuje się nawet na bardzo krótki czas przed wyruszeniem na wycieczkę marzeń, np. dzień przed wyjazdem. Wszelkie formalności związane z zakupem polisy (za wyjątkiem ubezpieczenia grupowego) można załatwić przy pomocy sieci internetowej. Warto to zrobić, aby mieć pewność, że nasz bagaż jest chroniony i potem ewentualnie ubiegać się o odszkodowanie za zniszczone czy skradzione bagaże. Większe grupy również mogą skorzystać z ubezpieczenia turystycznego – najlepiej kupić takie ubezpieczenia u agenta, który pomoże dobrać zakres ochrony dla danej grupy. Ubezpieczenie grupowe może również wiązać się z lepszą ceną, więc kupując polisę dla większej grupy, można zaoszczędzić.

Jedną z najistotniejszych kwestii jest oczywiście to, że przy kupnie ubezpieczenia bagażu podróżnego decydujemy się na zakup kompleksowego pakietu, kiedy to oferowana jest nie tylko ochrona bagażu, ale też ubezpieczenie przydatne w razie konieczności pobytu w szpitalu czy wizyty lekarskiej. Przydaje się to zwłaszcza podczas zagranicznych wycieczek, więc na pewno warto zastanowić się nad skorzystaniem z kompleksowej oferty ubezpieczeniowej.